3 październik 2021

Morsy rozpoczynają sezon

fot. PAP
W Olsztynie w południe na plaży miejskiej miłośnicy morsowania rozpoczną tegoroczny sezon, który zgodnie z założeniami ma potrwać do końca marca. Do jezior wejdą w niedzielę także morsy z Grunwaldu i Szczytna. Morsy z Ełku sezon zainaugurowały już przed tygodniem.
REKLAMA

Ostatniej zimy morsowanie było bardzo modne i popularne, a kluby morsów liczą na to, że i w tym sezonie moda ta się utrzyma.

W Olsztynie tegoroczny sezon zimowych kąpieli rozpocznie się na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel. Najpierw miłośnicy zimnej wody przeprowadzą wspólną rozgrzewkę, a w samo południe wejdą do wody. Kąpiel będą zabezpieczali ratownicy medyczni, a po wyjściu morsy będą mogły liczyć na ciepłą zupę i herbatę. W minionym sezonie w Olsztynie na raz kapało się często ponad sto osób.

"Są wśród nas osoby bardzo młode, jak również w sile wieku. Nie jest to hobby tylko dla mężczyzn jak wiele osób uważa. Zachęcamy wszystkich, którzy czują się na siłach i chcą przełamać opór przed zimną wodą. Efekt są zaskakujące, m.in. dobre samopoczucie, odprężenie, wzmocnienie organizmu, zwiększenie odporności na różne infekcje. Jako, że kapiemy się głównie zimą, wpływa to bardzo dobrze na ogólny nastrój i psychikę człowieka" - zachęcają olsztyńskie morsy tych, którzy jeszcze się zastanawiają nad kąpielami w zimnej wodzie.

Sezon morsowy zostanie w niedzielę zainaugurowany przez kluby morsów w Szczytnie i Grunwaldzie. Morsy z Ełku weszły do wody już przez tygodniem. Zwyczajowo morsy kąpią się do końca marca. (PAP)

autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ pat/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie