4 styczeń 2021

33-letni uczeń zegarmistrza zatrzymany. Cenna, rodzinna pamiątka odzyskana przez szczycieńskich policjantów.

Złoty zegarek o wartości 5 tys. złotych padł łupem nieuczciwego 33-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna ucząc się zawodu pod „okiem” miejscowego zegarmistrza dopuścił się kradzieży cennej, rodzinnej pamiątki. W toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych szczycieńscy kryminalni ustalili dane i miejsce przebywania sprawcy. 33-latek przyznał się do postawionych mu zarzutów. Jak sam oświadczył „zrobił to dla żartu”. Mężczyzna został zatrzymany, a skradzione mienie odzyskane i przekazane właścicielce. Żartowniś odczuje teraz znacznie konsekwencje swojego postępowania. Oprócz utraty pracy, grozi mu również kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W czwartek (31.12.20r.) około godz. 12:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od miejscowego zegarmistrza, który poinformował funkcjonariusza, że na terenie jego zakładu, doszło do kradzieży bardzo wartościowego złotego zegarka. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zegarek należał do kobiety, która pozostawiła go zegarmistrzowi, aby ten dokonał jego drobnej naprawy.

Szczycieńscy funkcjonariusze nawiązali kontakt z właścicielką, która wyceniła wartość poniesionej szkody na kwotę 5 tys. złotych. Zrozpaczona kobieta dodała, że jest to dla niej bardzo cenna, rodzinna pamiątka. W toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych, szczycieńscy kryminalni ustalili, iż kradzieży mógł dopuścić się 33-letni mieszkaniec Szczytna. Z informacji posiadanych przez mundurowych miał on klucze do zakładu i pod „okiem” właściciela uczył się zawodu. W związku z powyższym mundurowi ustalili miejsce przebywania 33-latka. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży zegarka. Jak sam oświadczył, „zrobił to dla żartu”. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione mienie i przekazali je właścicielce.

33-latek usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie