Jednośladem na „podwójnym wspomaganiu”.

Policjanci szczycieńskiej „drogówki” dokonują systematycznej kontroli stanu trzeźwości kierujących jednośladami, którzy poruszają się po drogach naszego powiatu. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa osób najbardziej narażona na negatywne skutki zdarzeń drogowych. Jednak od nich samych, w dużej mierze, zależy również bezpieczeństwo inny uczestników ruchu drogowego. Niestety nie każdy cyklista pamięta o tym, że wsiadając na jednoślad należy być trzeźwym. Tylko wczoraj policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych „fanów jazdy na podwójnym gazie”.
REKLAMA

Do zatrzymania pierwszego z nich doszło wczoraj (27.05.2020r.) o godzinie 16:30 na ulicy Odrodzenia w Szczytnie. Gdy funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” zauważyli rowerzystę poruszającego się przez centrum miasta slalomem, natychmiast zatrzymali go do kontroli. 42-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile.

Niespełna dwie godziny później, o godzinie 18:20 ci sami funkcjonariusze w miejscowości Szymany w gminie Szczytno, ujawnili kolejnego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. 38-latek poruszając się motorowerem, miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, wciąż zdarzają się przypadki wsiadania za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany rowerzysta jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
6154
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie