2 sierpień 2022

Kamień poleciał, a zarzuty zostały

Nieprzemyślane zachowanie może mieć bardzo poważne konsekwencje. Przekonał się o tym 38-letni mężczyzna, który swoim zachowaniem wywołał straty u poszkodowanego na 2 500 złotych. A wszystkiemu winny był kamień, a raczej jego niewłaściwe użycie. Mężczyzna rzucił nim w jadące auto, co doprowadziło do wybicia w nim szyby.
REKLAMA

W sobotę (30.07.2022 r.) dyżurny szczycieńskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o rzuceniu kamieniem w auto zgłaszającego. Na miejsce zdarzenia, czyli do miejscowości Pasym został wysłany patrol Policji. Funkcjonariusze ustalili, że w kierunku auta marki Volvo, którym poruszał się zgłaszający, poleciał kamień, który wybił boczną tylną szybę. Pokrzywdzony widział mężczyznę, który tego dokonał. Powstałe straty wycenił na 2 500 złotych.

Policjanci zatrzymali sprawcą tego zdarzenia, którym okazał się 38 -letni mieszkaniec Pasymia. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia cudzej rzeczy, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionego zarzutu, jednak nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. W związku z tym, że takie zachowanie, czyli rzucanie kamieniami bądź innymi przedmiotami w pojazd mechaniczny będący w ruchu jest również wykroczeniem, na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 500 złotych.

O wymiarze kary zadecyduje sąd, gdzie trafi sprawa mężczyzny, który zachował się w tak nieodpowiedzialny sposób.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
26°C
wschód słońca: 05:17
zachód słońca: 20:03
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2022-09-08 20:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 16:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 18:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany