Szczytno: 17-latek uchylał się od wykonania postanowienia Sądu Rodzinnego i Nieletnich

Policjanci szczycieńskiej komendy, na co dzień zajmujący się sprawami nieletnich zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rodzinny w Szczytnie, 17-latka. Chłopak od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż chciał uniknąć odpowiedzialności za swoje naganne zachowanie. Zgodnie z decyzją sądu, nieletni trafił do Młodzieżowego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
3911
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze przeznaczone są dla dzieci i młodzieży niedostosowanych społecznie, które z powodu różnych deficytów edukacyjnych, wychowawczych oraz w kompetencjach społecznych, wymagają właściwego wychowawczo i dydaktycznie podejścia specjalistów.

Ośrodki te przeznaczone są wyłącznie dla młodzieży, wobec której Sądy Rodzinne i Nieletnich zastosowały (w trybie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich) ośrodek wychowawczy w postaci umieszczenia w MOW. Podstawowym zadaniem placówek jest eliminacja przyczyn i przejawów niedostosowania społecznego oraz takie przygotowanie swoich podopiecznych, żeby mogli świadomie i odpowiedzialnie kroczyć w dorosłe życie, bez powielania negatywnych schematów, wyniesionych bardzo często ze środowiska rodzinnego.

Policjanci szczycieńskiej komendy, którzy na co dzień współpracują z Sądem Rodzinnym i Nieletnich w ramach nadzoru nad tzw. „trudną młodzieżą”, dokonali zatrzymania 17-letniego mieszkańca gminy Świętajno. Zgodnie z decyzją sądu 17-latek umieszczony został w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Warszawie, gdzie zostanie objęty edukacyjną opieką wychowawczą.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
3911
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie