1 październik 2021

Szczytno: 22-latek usłyszał zarzut uszkodzenia pojazdu marki VW należącego do 23-letniej mieszkanki gminy Szczytno.

22-letni mieszkaniec gminy Szczytno usłyszał zarzut uszkodzenia pojazdu marki VW Golf. Do zdarzenia doszło 28 września br. na terenie miejscowości Kamionek w gminie Szczytno. Do 22-latka przyjechała była partnerka wspólnie z koleżanką, aby odebrać swoje rzeczy. Mężczyzna nie był zadowolony z obrotu sprawy i utrudniał kobietom wyjazd z posesji poprzez blokowanie drogi, a następnie wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki. Na koniec w złości dokonał wybicia szyby czołowej oraz zarysowania powłoki lakierniczej pokrywy silnika i przedniego błotnika poprzez rzucenie w pojazd dużym kawałkiem drewna. 22-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.
REKLAMA

28 września br. około godz. 20:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 23-letniej mieszkanki gminy Szczytno. Zdenerwowana kobieta oświadczyła, że przyjechała do miejscowości Kamionek w gminie Szczytno, wspólnie ze swoją znajomą. Tam 22-latka miała odebrać rzeczy od byłego partnera. Mężczyzna miał jednak utrudniać kobietom wyjazd z posesji poprzez blokowanie drogi i wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki. 23-letniej właścicielce pojazdu udało się jednak je odzyskać i wyjechać z posesji. Gdy kobiety wróciły po resztę spakowanych rzeczy, 22-latek w złości rzucił dużym kawałkiem drewna w VW, powodując wybicie szyby czołowej i zarysowanie powłoki lakierniczej silnika oraz przedniego błotnika pojazdu.

23-latka wyceniła wartość poniesionych strat na kwotę 1500 złotych i złożyła stosowne zawiadomienie. 30 września br. funkcjonariusze z referatu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali 22-letniego sprawcę zniszczenia mienia. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego częściowo się przyznał. Bardzo żałował swojego zachowania i zobowiązał się pokryć poniesione przez 23-latkę szkody.

Teraz o dalszym jego losie zadecyduje już sąd. Za przestępstwo uszkodzenia VW grozi mu teraz kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie