Szczytno: 25-latek odpowie za uszkodzenie policyjnego radiowozu

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi gminy Świętajno. Mężczyzna w trakcie prowadzonej przez policjantów interwencji, rzucił w radiowóz betonowym tynkiem. Uszkodzeniu uległ dach oraz klapa bagażnika. Szczycieńscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę zniszczenia pojazdu służbowego. Teraz 25-latek za swój nieprzemyślany wybryk odpowie przed sądem.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
3911
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W poniedziałek (27.04.2020r.) około godz. 16:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefon od zdenerwowanej i roztrzęsionej 45-letniej mieszkanki Świętajna. Kobieta oświadczyła, że spacerowała ze swoją wnuczką i synem w okolicach swojego domu, gdy w pewnym momencie kierujący VW Polo zajechał jej drogę. Z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy byli bardzo agresywni i zaczęli wyzywać kobietę słowami wulgarnymi. Wystraszona 45-latka zabrała dzieci i szybko wróciła do domu, aby powiadomić o tym fakcie Policję.

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy po przybyciu na miejsce udali się, aby porozmawiać z kobietą i ustalić szczegóły tego zajścia. Roztrzęsiona kobieta oświadczyła, że zna z widzenia obu mężczyzn, jednak nie wie, dlaczego byli wobec niej tak agresywni. W związku z powyższym policjanci udali się celem przeprowadzenia rozmowy z kierującym i pasażerem VW Polo.

W trakcie prowadzonej przez funkcjonariuszy interwencji usłyszeli oni huk, który mógł świadczyć o tym, że coś uderzyło w radiowóz. Okazało się, że 25-letni mieszkaniec gminy Świętajno, rzucił w pojazd służbowy betonowym tynkiem, powodując uszkodzenia w postaci zarysowania i wgniecenia powłoki lakierniczej dachu i klapy bagażnika.

Szczycieńscy kryminalni zatrzymali 25-letniego sprawcę zniszczenia mienia służbowego. Mężczyzna oświadczył, że” nie wie, dlaczego to zrobił, prawdopodobnie był zły na sąsiadów, że się nie mogą dogadać”.

Teraz 25-latek za swój nieprzemyślany wybryk odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
3911
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie