27 listopad 2020

Szczytno: 27-latek w recydywie dokonał dwukrotnego usiłowania rozboju. Jego łupem padła paczka papierosów i pieniądze w kwocie 10 złotych.

Zarzuty dwukrotnego usiłowania rozboju mniejszej wagi usłyszał 28-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna uderzając 35-latka pięściami po twarzy i głowie próbował odebrać mu najpierw paczkę papierosów, a później pieniądze w kwocie 10 złotych. Nie udało mu się jednak osiągnąć zamierzonego celu, gdyż pokrzywdzony mu uciekł. Jak ustalili szczycieńscy śledczy 27-latek dopuścił się popełnienia przestępstwa w przeciągu 5 lat od odbycia kary pozbawienia wolności za dokonanie podobnego czynu.
REKLAMA

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych ustalili i zatrzymali 27-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu 22 listopada br. na ulicy Krótkiej w Szczytnie, poprzez uderzania pięściami 35-latka, usiłował dokonać na nim rozboju, chcąc odebrać mu paczkę papierosów. Następnego dnia tj. 23 listopada br. ponownie przy użyciu siły chciał odebrać mężczyźnie pieniądze w kwocie 10 złotych. W obu przypadkach nie udało mu się osiągnąć zamierzonego celu, gdyż mężczyźnie udało się uciec.

27-latek został przewieziony do szczycieńskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty usiłowania rozboju mniejszej wagi. Śledczy ustalili, że mężczyzna w przeciągu ostatnich 5 lat odsiadywał wyrok 6 miesięcy za popełnienie podobnego czynu. Agresor niebawem stanie ponownie przed sądem. W przypadku usiłowania rozboju mniejszej wagi, sąd może orzec karę do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa 27-latka będzie rozpatrzona indywidualnie, gdyż działał on w recydywie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie