22 wrzesień 2022

Szczytno: 29-Latek przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h

zdjęcie: Szczytno: 29-Latek przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h / pixabay/3489627
Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie podczas codziennych służb czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Eliminują tych, którzy stwarzają realne i bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Świętajno, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h.
REKLAMA

W środę (21.09.2022r.) policjanci szczycieńskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym na ulicy Polnej w Świętajnie. Po godzinie 07:00 policyjny miernik prędkości wskazał, że samochód osobowy marki Mercedes jedzie o 53 km/h za dużo. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej, kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny, którego nie przyjął. W związku z tym, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to niezmiennie jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowcy przekraczający dopuszczalną prędkość stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników dróg. Zmieniające się warunki atmosferyczne, niesprzyjające kierowcom, wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
-0.1°C
wschód słońca: 07:37
zachód słońca: 15:17
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2023-04-13 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-01 17:00
miejsce
Jezioro Świętajno, Warchały, Warchały
wstęp biletowany