11 styczeń 2021

Szczytno: 44-latek usłyszał 19 zarzutów. Ukradł towar o wartości blisko 850 złotych.

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mieszkańcowi gminy Szczytno. Mężczyzna, w krótkich odstępach czasu, z jednego z supermarketów położonych na terenie miasta wyniósł znaczną ilość produktów spożywczych, mięsnych oraz cukierniczych. Łupem nieuczciwego klienta padł m. in. schab, boczek, pasztety, a także batony i czekolady. 44-latek usłyszał łącznie 19 zarzutów kradzieży. Przedstawiciel spółki wycenił wartość poniesionych strat na kwotę blisko 850 złotych. Niebawem 44-latek stanie przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania.
REKLAMA

W miniony piątek (08.01.21r.) w godzinach popołudniowych szczycieńscy kryminalni zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Mężczyzna poprzedniego dnia z jednego z supermarketów położonych na terenie miasta wyniósł kilka opakowań wędlin oraz słodyczy. Jak ustalili mundurowi proceder ten trwał od początku listopada 2020r. Pokrzywdzona przestępstwem spółka wyceniła wartość poniesionych strat na kwotę blisko 850 złotych.

Schemat działania sprawcy w każdym z przypadków wyglądał tak samo. 44-latek wchodził do sklepu, ściągał towar z półki sklepowej, chował go pod kurtkę i przekraczał linię kas, nie płacąc za zakupy. Nieuczciwy klient upodobał sobie m.in. schab wędzony, boczek, pierś z kurczaka, pasztety. Jego łupem za każdym razem padały również słodycze.

44-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów. Usłyszał ich łącznie aż 19. Kodeks karny za popełnione przez niego przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak to sąd ostatecznie zadecyduje o dalszym jego losie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie