29 czerwiec 2020

Szczytno: Akt oskarżenia przeciwko 4 młodym sprawcom kradzieży blisko 3 tys. litrów paliwa, na łączną kwotę ponad 14 tys. złotych

Szczycieńscy śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia, wobec czterech młodych mieszkańców Szczytna, którzy „trudnili się” kradzieżami oleju napędowego. 20, 21, 24 i 25-latek „spuścili” łącznie blisko 3 tys. litrów paliwa, na łączną kwotę ponad 14 tys. złotych. Funkcjonariusze postawili łącznie 10 zarzutów kradzieży z włamaniem do zbiorników, 4 kradzieże paliwa z otwartych zbiorników, kradzież pasów transportowych oraz zarzut posiadania narkotyków.
REKLAMA

Policjanci dochodzeniowo – śledczy szczycieńskiej komendy, postawili łącznie 15 zarzutów, 4 młodym mieszkańcom Szczytna. 20, 21, 24 i 25-latek od listopada 2019 roku „trudnili się” włamaniami do zbiorników pojazdów i kradzieżami oleju napędowego. W przeciągu tego okresu sprawcy o różnych porach dnia, z różnych pojazdów zaparkowanych na terenie całego powiatu szczycieńskiego spuścili łącznie blisko 3 tys. litrów oleju napędowego o łącznej wartości blisko 14 tys. złotych.

Szczycieńscy kryminalni od dłuższego czasu pracowali nad ta sprawą. W toku czynności operacyjnych ustalili dane i miejsce przebywania „złodziejaszków”. Cała czwórka została zatrzymana i usłyszała już zarzuty. Dodatkowo odpowiedzą za kradzież pasów transportowych o wartości blisko 900 złotych i posiadanie narkotyków.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem, przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, dodatkowo 24-latkowi za posiadanie narkotyków, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
6154
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie