13 sierpień 2020

Szczytno: Areszt za znęcanie się nad matką i posiadanie środków odurzających

Na wniosek szczycieńskich śledczych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 41-letniego mieszkańca gminy Wielbark. Mężczyzna od około pięciu lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Za popełnione przestępstwo, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo posiadał przy sobie wbrew przepisom 62 gramy środków odurzających w postaci marihuany.
REKLAMA

Policjanci ze szczycieńskiej komendy zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał dopuszczać się 41-letni mieszkaniec Wielbarka, wobec swojej matki. Jak ustalili mundurowi mężczyzna od prawie 5 lat znęcał psychicznie i fizycznie nad swoją matką. W trakcie domowych awantur, znajdując się najczęściej pod wpływem alkoholu, wyzywał matkę słowami wulgarnymi i obelżywymi, uderzał, popychał oraz groził, że pozbawi ją życia. Zmuszał nawet do picia alkoholu wbrew woli kobiety. Natychmiast po złożeniu przez pokrzywdzoną zawiadomienia, 41-latek został zatrzymany, a od pokrzywdzonej przyjęto zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. W trakcie zatrzymania przy mężczyźnie ujawniono woreczek wraz z zawartością suszu roślinnego. Były to 62 gramy środków odurzających w postaci ziela konopi innej niż włókniste.

Po wykonanych czynnościach, policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut znęcania się nad matką oraz posiadania substancji zabronionych. Na wniosek szczycieńskich śledczych sąd rejonowy zastosował wobec sprawcy przemocy dwumiesięczny areszt tymczasowy.

Apelujemy, aby osoby dotknięte przestępstwem znęcania, nie wstydziły się mówić o swojej trudnej sytuacji życiowej. Świadków takiego zachowania również zobowiązujemy do informowania odpowiednich służb, aby mogły pomóc ofiarom przemocy domowej, która często ma miejsce za zamkniętymi drzwiami.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie