1 czerwiec 2020

Szczytno: Dozór policyjny za stalking

Dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów oraz zobowiązanie do powstrzymania się od spożywania alkoholu. Na wniosek szczycieńskich śledczych, taki środek zapobiegawczy zastosował prokurator, wobec 32-letniego mieszkańca gminy Pasym. Mężczyzna od ponad pół roku uporczywie nękał swoją była partnerkę. Za przestępstwo starkingu, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
3911
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez szczycieńskich śledczych materiału dowodowego, zastosowała wobec 32-letniego mieszkańca gminy Pasym, dozór policyjny połączony z zakazem kontaktowania oraz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów oraz zobowiązała mężczyznę do powstrzymania się od spożywania alkoholu.

32-latek od ponad pół roku nękał swoją byłą partnerkę w ten sposób, że wbrew jej woli przychodził do jej miejsca zamieszkania, pukał w okna i drzwi, nachodził w miejscu pracy, wysyłał wiadomości, notorycznie wydzwaniał a przy tym wyzywał słowami wulgarnymi i groził uszkodzeniem ciała.

Stalker został zatrzymany przez szczycieńskich funkcjonariuszy. Usłyszał już zarzuty. Do czasu rozprawy podejrzany musi zgłaszać się w określonym czasie do szczycieńskiej jednostki policji, czyli realizować środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
3911
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie