21 wrzesień 2022

Szczytno: Dwie kolizje w tym samym miejscu i w tym samym czasie

zdjęcie: Szczytno: Dwie kolizje w tym samym miejscu i w tym samym czasie / fot. KPP w Szczytnie
fot. KPP w Szczytnie
Nastał okres jesienno-zimowy, warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom. A to dopiero początek, bo przed nami zima. Pojawiły się pierwsze deszcze, na drogach robi się ślisko. Przypominamy o zachowaniu ostrożności, rozwagi i zdjęciu „nogi z gazu”.
REKLAMA

Wczoraj (20.09.2022r.) przed godziną 16:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 508. Ze zgłoszenia wynikało, że auta dachowały i znajdują się w przydrożnym rowie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci szczycieńskiej „drogówki”. Policjanci ustalili, że są to dwa odrębne zdarzenia zaistniałe w niemalże tym samym czasie i tym samym miejscu, na trasie Jedwabno - Piduń. Kierująca pojazdem marki Ford 22-letnia mieszkanka gminy Jedwabno oraz kierująca pojazdem marki Skoda 24-letnia mieszkanka gminy Pasym nie dostosowały prędkości do warunków panujących na drodze. Kobiety na zakręcie straciły panowanie nad pojazdami, dachowały i wjechały do przydrożnego rowu. Na szczęście w wyniku zdarzenia nic im się nie stało, były trzeźwe. Policjanci nałożyli na 22-latkę i 24-latkę mandaty karne. Dodatkowo, okazało się, że 22-letnia mieszkanka gminy Jedwabno nie posiada prawa jazdy. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień odpowie przed sądem.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Brawura nie popłaca, zadbajmy o zdrowie i życie swoje oraz innych uczestników dróg. Dostosujmy prędkość do warunków jakie panują na drodze, wyjeżdżajmy odpowiednio wcześnie aby uniknąć pośpiechu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
-0.1°C
wschód słońca: 07:37
zachód słońca: 15:17
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2023-04-13 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-01 17:00
miejsce
Jezioro Świętajno, Warchały, Warchały
wstęp biletowany