10 sierpień 2022

Szczytno: Dwie osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości

zdjęcie: Szczytno: Dwie osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości / pixabay/22959
Nadmierna prędkość jest nadal częstym zjawiskiem na naszych drogach. Pomimo wprowadzenia zaostrzonych przepisów w tej kwestii, nadal zdarzają się kierujący, którzy mają „za ciężką nogę”. Minionej doby szczycieńscy policjanci ujawnili dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.
REKLAMA

We wtorek (09.08.2022 r.) policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, dbający o bezpieczeństwo na naszych drogach, ujawnili w miejscowości Świętajno dwóch kierujących, którym aż za bardzo się spieszyło.

To, że pośpiech nie popłaca wiem nie od dziś. Przekonała się o tym 24-letnia mieszkanka Warszawy, która ujawniona została na wykroczeniu polegającym na przekroczeniu dozwolonej prędkości o 56 km/h w terenie zabudowanym. Kobieta poruszała się pojazdem osobowym marki Toyota.

Ponad godzinę później, również w Świętajnie policjanci ujawnili kolejnego kierującego, który nie dostosował się do obowiązującego ograniczenia. Tym razem 46-letni mieszkaniec Barczewa, poruszający się pojazdem osobowym marki Renault, przekroczył prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym.

Na kobietę i mężczyznę nałożono mandaty karny w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych, jak również zostało im zatrzymane prawo jazdy.

Przy sprzyjającej aurze, suchej nawierzchni i dobrej widzialności, kierowcy pewniej czują się na drogach i chętniej dociskają pedał gazu. Jednak dobra pogoda, jak również pośpiech nie zwalnia ich z obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego i nie ochroni przed obrażeniami w trakcie wypadku.

Przypominamy wszystkim kierującym, aby przestrzegali jazdy dozwoloną prędkością, nie wymuszali pierwszeństwa oraz wykazywali się ograniczonym zaufaniem wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy!!!

Aby, każdy uczestnik ruchu drogowego miał na uwadze bezpieczeństwo
swoje i innych!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
12°C
wschód słońca: 06:37
zachód słońca: 18:13
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2022-10-09 16:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 18:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-04 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany