4 sierpień 2020

Szczytno: Dwumiesięczny areszt dla 66-latka za znęcanie się nad żoną.

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 66-letniego mieszkańca gminy Jedwabno podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec sprawcy przemocy domowej środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego tymczasowego aresztu. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą, 66-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W sobotę (01.08.20r.) oficer dyżurny szczycieńskiej komendy odebrał telefon od wystraszonej i roztrzęsionej mieszkanki gminy Jedwabno. Kobieta poinformowała, że jej nietrzeźwy, agresywny mąż wszczął awanturę domową, podczas której wyzwał ja słowami wulgarnymi, poniżał, wyganiał z domu i groził pozbawieniem życia.

Na miejsce interwencji natychmiast pojechali policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy. W rozmowie z funkcjonariuszami kobieta opowiedziała o swojej trudnej sytuacji rodzinnej. Okazało się, że 66-letni sprawca przemocy domowej znęcał się nad nią od około roku. Dzięki zaangażowaniu szczycieńskich śledczych podejrzany o znęcanie się nad żoną został skutecznie od niej odizolowany.

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez szczycieńskich śledczych materiału dowodowego skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy przemocy domowej dwumiesięczny tymczasowy areszt. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad osobą najbliższą grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo stoi po Twoje stronie. Zadzwoń pod numer 112 lub 997. Policjanci sprawdzą każde tego typu zgłoszenie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie