10 sierpień 2022

Szczytno: Europejski nakaz aresztowania – zatrzymany 35-letni mężczyzna

zdjęcie: Szczytno: Europejski nakaz aresztowania – zatrzymany 35-letni mężczyzna / fot. KPP w Szczytnie
fot. KPP w Szczytnie
Swobodny przepływ osób pomiędzy państwami Unii Europejskiej powoduje, że osoby poszukiwane przez organy ścigania, poszukiwane są na podstawie wydawanego europejskiego nakazu aresztowania. Właśnie na takiej podstawie policjanci z Wydziału Kryminalnego szczycieńskiej komendy zatrzymali mężczyznę, 35-letniego mieszkańca Gminy Szczytno.
REKLAMA

Osoby, które uchylają się przed zasądzoną karą poszukiwane są na podstawie różnego rodzaju nakazów lub postanowień wydanych przez instytucje uprawnione do tego. Gdy istnieje podejrzenie, że osoba poszukiwana opuściła kraj, w którym dokonała czynu zabronionego, wydaje się wobec niej europejski nakaz aresztowania. Po wydaniu takiego nakazu dane poszukiwanej osoby figurują w Systemie Informacyjnym Schengen. System ten zawiera wykaz osób poszukiwanych w celu aresztowania. W systemie tym figuruje również informacja, czy na wskazaną osobę poszukiwaną został wystawiony wniosek o ekstradycję.

We wtorek (09.08.2022 r.) szczycieńscy kryminalni dokonali zatrzymania 35-letniego mieszkańca Gminy Szczytno, który poszukiwany był na podstawie wydanego europejskiego nakazu aresztowania. Wydany on został z uwagi na popełnione przez mężczyznę przestępstwa przeciwko porządkowi i bezpieczeństwu publicznemu, w celu doprowadzenia go przed organ, który wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu w celu ekstradycji.

Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi, a o dalszych jego losach zadecyduje sąd.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
-0.1°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:22
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2023-04-13 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-01 17:00
miejsce
Jezioro Świętajno, Warchały, Warchały
wstęp biletowany