5 sierpień 2020

Szczytno: Ewakuowali czterech mężczyzn z płonącej kamienicy i zorganizowali pogorzelom nocleg.

Po raz kolejny szczycieńscy policjanci uczestniczyli w akcji ratunkowej płonącej na terenie miasta kamienicy. Przybyli jako pierwsi na miejsce, rozpoczęli ewakuacje jej mieszkańców. Funkcjonariusze wyprowadzili łącznie z pożaru czterech mężczyzn w wieku 50, 52, 56 i 60-lat. Mundurowi zorganizowali również trzem z ewakuowanych pogorzelców nocleg, w jednym z hoteli położonych na terenie miasta. Dzięki sprawnej akcji i dobrej współpracy szczycieńskich służb ratunkowy żaden z lokatorów nie ucierpiał w pożarze.
REKLAMA

W miniony poniedziałek tuż przed północą oficer dyżurny szczycieńskiej komendy został powiadomiony o wydobywających się kłębach dymu z kamienicy położonej w Szczytnie przy ulicy Boh. Westerplatte. Na miejsce interwencji skierował funkcjonariuszy z referatu patrolowo – interwencyjnego.

 

Funkcjonariusze, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce, potwierdzili, iż z piętra budynku wydobywa się dym. Natychmiast podjęli decyzję o potrzebie ewakuacji jego mieszkańców. Mundurowi udali się do pomieszczenia położonego na tyłach budynku i wyprowadzili z zadymionego mieszkania 50-latka. W tym samym czasie na miejsce przybyło 5 zastępów straży pożarnej. Mundurowi rozpoczęli akcję gaśniczo - ratunkową.

 

Policjanci zaś kontynuowali ewakuację próbując wejść do mieszkania w którym wybuchł pożar, jednak uniemożliwił im to strop, który spadł im tuż przed nogami. Na szczęście okazało się, że w tym mieszkaniu nikogo nie było. Szczycieńscy policjanci wyprowadzili łącznie z pożaru czterech mężczyzn w wieku 50-lat, 52-lata, 56-lat i 60-lat.

 

Dzięki sprawnej akcji i dobrej współpracy szczycieńskich służb ratunkowy żaden z lokatorów nie ucierpiał w pożarze. Z oświadczenia strażaków wynika, że w jednym z mieszkań prawdopodobnie ktoś zaprószył ogień.

 

Obecni na miejscu zdarzenia policjanci powiadomili oficera dyżurnego o potrzebie zapewnienia noclegu trzem z ewakuowanych przez nich mężczyzn. Funkcjonariusze przewieźli pogorzelców do jednego z hoteli położonych na terenie miasta, gdzie spędzili oni bezpiecznie noc.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie