11 październik 2021

Szczytno: Miał ochotę na „coś słodkiego”. 29-latek próbował wynieść ze sklepu karton z zawartością 10 szt. bombonierek.

Pewien 28-letni mieszkaniec Szczytna wykazał się nie lada „sprytem” podczas zaplanowanej przez siebie kradzieży. Wszedł na teren jednego z supermarketów położonych na terenie miasta, wychwycił karton z zawartością 10 szt. bombonierek i próbował uciec drzwiami wejściowymi. Świadkiem tego zajścia była jedna z ekspedientek sklepu, która ujęła mężczyznę na „gorącym uczynku” kradzieży. „Miłośnik” czekolady, znany szczycieńskim funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji, został zatrzymany i odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem.
REKLAMA

W piątek (08.10.21r.) około godz. 06:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy został powiadomiony o ujęciu na terenie jednego z supermarketów położonych na terenie miasta, sprawcy kradzieży sklepowej. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce okazało się, że mężczyzna dobrze jest im znany z wcześniejszych tego typu interwencji. Z relacji pracowników sklepu wynikało, że 28-letni mieszkaniec Szczytna wszedł pewnym krokiem na teren obiektu. Następnie chwycił karton z zawartością 10 szt. bombonierek o wartości blisko 160 złotych i próbował uciec drzwiami wejściowymi.

Całe zajście zaobserwowała jedna z ekspedientek, która ujęła 29-latka na „gorącym uczynku” kradzieży. Pozostali pracownicy zamknęli drzwi wejściowe do supermarketu i powiadomili miejscowych funkcjonariuszy.

Z uwagi na fakt, iż 29-letni mieszkaniec Szczytna wielokrotnie karany był za tego typu wykroczenia, mundurowi odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali przeciwko „miłośnikowi” czekolady, wniosek o ukaranie do sądu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie