18 styczeń 2022

Szczytno: Nie dostosowała prędkości do panujący na drodze warunków. 20-latka dachowała Toyotą w Starych Kiejkutach.

zdjęcie: Szczytno: Nie dostosowała prędkości do panujący na drodze warunków. 20-latka dachowała Toyotą w Starych Kiejkutach. / fot. KPP w Szczytnie
fot. KPP w Szczytnie
Szczycieńskie służby ratunkowe pracowały na miejscu dość poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło w centrum miejscowości Stare Kiejkuty, w gminie Szczytno. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 20-letnia kierująca pojazdem marki Toyota nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków. Auto, którym kierowała wpadło w poślizg, a następnie dachowało. 20-latce pomógł wydostać się z pojazdu 54-letni świadek tego zdarzenia, który to również wezwał na miejsce służby ratunkowe. Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia podjęła decyzję o potrzebie przetransportowania kobiety do szpitala, celem przeprowadzenia szczegółowych badań.
REKLAMA

Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do obecnie panujących trudnych warunków zarówno atmosferycznych, jak i drogowych.

Wczoraj (17.01.22r.) około godz. 13:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na dk-58 w okolicach miejscowości Stare Kiejkuty, w gminie Szczytnie doszło do dachowania pojazdu osobowego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego wynika, że 20-letnia kierująca pojazdem marki Toyota nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i dachowała. Świadkiem tego zdarzenia był 54-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, który zatrzymał swój samochód, udzielił kobiecie pomocy, a także wezwał na miejsce służby ratunkowe.

Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia podjęła decyzję o potrzebie przetransportowania 20-latki do szpitala, celem przeprowadzenia szczegółowych badań. Jak ustalili szczycieńscy policjanci życiu i zdrowiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. Mundurowi zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizję drogową.

Policjanci apelują! Nie dokładajmy sobie świadomie zmartwień. Trudne warunki atmosferyczne na drodze i tak utrudniają nam jazdę. Śliska nawierzchnia skraca drogę hamowania pojazdu. Dlatego apelujemy o zdjęcie nogi z gazu oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu. Bardzo ważne jest również odśnieżenie samochodu przed podróżą – nie tylko szyby przedniej, ale również szyb bocznych, lusterek oraz lamp. Nawierzchnie jezdni w wielu miejscach są oblodzone, na drogach gdzieniegdzie zalega też błoto pośniegowe, a przy takich warunkach drogowych nietrudno o niebezpieczne zdarzenie drogowe.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
-5.1°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 15:20
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2023-04-13 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-01 17:00
miejsce
Jezioro Świętajno, Warchały, Warchały
wstęp biletowany