1 sierpień 2022

Szczytno: Niepewny link? Nie klikaj!

Do kolejnego oszustwa doszło za pośrednictwem Internetu. Poszkodowana kobieta straciła blisko 2 tyś. złotych, a wszystko przez to, że kliknęła w link, który okazał się fałszywy i posłużył oszustowi do „wyczyszczenia konta”. Oszust podszył się pod potencjalnego sprzedawcę, który oferował produkt do sprzedania za pośrednictwem jednego z portali sprzedażowych.
REKLAMA

W niedzielę (31.07.2022 r.) do szczycieńskiej jednostki policji zgłosiła się mieszkanka Gminy Szczytno. Kobieta oświadczyła, że na jednym z portali sprzedażowych nawiązała kontakt ze sprzedającym, który przesłał jej link do transakcji. Okazało się, że link był fałszywy i z konta kobiety zostały przelane środki w wysokości blisko 2 tyś. złotych. Po tym fakcie nie było już kontaktu ze „sprzedającym”, którym okazał się oszust, który nie chciał niczego sprzedać, a jedynym jego celem było uzyskanie dostępu do konta kobiety, co niestety mu się udało.

 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie klikaj w nieznajome linki do stron. Nie korzystajcie nigdy z linków, które przychodzą w wiadomościach. Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres internetowy strony danego serwisu ogłoszeniowego lub banku. Sprawdzajmy zawsze, czy witryna jest bezpieczna. Jeśli korzystamy z kodów autoryzacyjnych przesłanych SMS-em przez bank lub inne instytucje sprawdzajmy zawsze, czy zawiera polskie znaki.

Trzeba też pamiętać, by przy podawaniu danych karty bankowej zachować szczególną ostrożność. Należy upewnić się, czy oszuści nie zastawili na nas pułapki.

Przed potwierdzeniem operacji zawsze sprawdźmy też, czy zgadza się numer konta odbiorcy oraz kwota, jaką chcemy przelać. To może nas uratować przed utratą pieniędzy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
22°C
wschód słońca: 05:17
zachód słońca: 20:03
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2022-09-08 20:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 16:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 18:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany