27 wrzesień 2022

Szczytno: Nieudana próba uniknięcia kontroli drogowej

zdjęcie: Szczytno: Nieudana próba uniknięcia kontroli drogowej / fot. KPP w Szczytnie
fot. KPP w Szczytnie
Policjanci w celu zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej wydają polecenie do zatrzymania się przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. Osoba, która nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Przekonał się o tym mieszkaniec Wielbarka, który posiadając dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz znajdując się pod wpływem alkoholu próbował uniknąć kontroli drogowej.
REKLAMA

W poniedziałek (26.09.2022r.) przed godziną 03:00 w Wielbarku na ul. Jagiełły szczycieńscy policjanci zauważyli w pojeździe marki Audi mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych celem zatrzymania kierującego pojazdem do kontroli. Kierowca Audi zlekceważył polecenia do zatrzymania wydawane przez funkcjonariuszy i nie zatrzymał się. Po chwili policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli. Okazało się, że 26-latek chciał uniknąć kontroli drogowej ponieważ posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz znajdował się pod wpływem alkoholu. Szczycieńscy policjanci przebadali alkomatem 26-latka, miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec Wielbarka został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem pomimo wydanego wcześniej sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O dalszym losie 26-latka zadecyduje sąd.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
-0.1°C
wschód słońca: 07:37
zachód słońca: 15:17
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2023-04-13 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-01 17:00
miejsce
Jezioro Świętajno, Warchały, Warchały
wstęp biletowany