Szczytno: Objęty kwarantanną zaprosił kolegę na imprezę, po której trafił do aresztu

Szczycieńscy policjanci interweniowali wobec 36-letniego mieszkańca gminy Jedwabno, który pomimo tego, iż niedawno wrócił z Holandii i był objęty kwarantanną, zorganizował sobie „domówkę”. Imprezę przerwali mu szczycieńscy policjanci, którzy ustalili, że jest on osobą poszukiwaną przez Sad Rejonowy w Szczytnie. Mężczyzna uchylał się od opłacenia grzywien za popełnione wykroczenia. Zgodnie z decyzją sądu został zatrzymany i przewieziony do policyjnej izby zatrzymań, specjalnie przygotowanej dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
3911
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W czwartek (30.04.2020r.) około godz. 21:00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego, zostali skierowani na interwencję do jednego z domów położonych w gminie Jedwabno. Okazało się, że pod tym adresem 36-letni mężczyzna, objęty kwarantanną domową, zorganizował w domu imprezę.

Na miejscu szczycieńscy policjanci zastali 36-latka oraz jego 35-letniego kolegę. 35-latek przyszedł do „kumpla”, bo jak oświadczył ten zaprosił go na „piwko”.

W trakcie weryfikacji danych w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że 36-latek nie dawno wrócił z Holandii, a w dodatku jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy
w Szczytnie, cele odbycia kary pozbawienia wolności. 36-letniego mieszkańca gminy Jedwabno poddano badaniu na obecność COVID-19 i przewieziono do policyjnej izby zatrzymań, specjalnie przygotowanej dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Pamiętajmy!

Nie stosując się do poleceń wprowadzonych w związku z ogłoszoną epidemią koronawiruswa, narażamy życie i zdrowie swoje i innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń! Zróbmy to w trosce o nasze zdrowie!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
3911
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie