7 sierpień 2020

Szczytno: Odzyskali skradziony rower – został przekazany właścicielce

fot. KPP w Szczytnie
Szczycieńscy policjanci zatrzymali 63-latka podejrzanego o kradzież roweru. Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Czujność policjantów przyczyniła się do odzyskania skradzionego jednośladu. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Wczoraj szczycieńscy policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego podczas pełnienia swoich obowiązków służbowych na terenie miasta Szczytno, zauważyli idącego mężczyznę znanego im z widzenia. Mężczyzna prowadził rower, który wyglądał na nowy, co wzbudziło w policjantach podejrzenie, iż może on nie należeć do niego. Mężczyzna i rower został sprawdzony w systemach policyjnych jednak, ani on ani rower w nich nie figurowali. Pomimo to policjanci skontaktowali się z dyżurnym jednostki. Uzyskali informację, iż przed momentem do KPP w Szczytnie zgłosiła się kobieta, której został skradziony rower spod miejsca jej pracy. Opisany rower wyglądem przypominał ten, który mężczyzna miał przy sobie. Mieszkaniec Szczytna nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom jak wszedł w jego posiadanie.

Właścicielka wyceniła wartość skradzionego mienia na 800 zł. 63-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany i niebawem usłyszy zarzuty. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył przed sądem.

 

Dzięki czujności i szybkiej reakcji szczycieńskich policjantów jednoślad wrócił już do właścicielki.

Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu rowerów. Wybierajmy solidne kłódki i blokady, które zniechęcą złodziei i uniemożliwią kradzież.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie