Szczytno: Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem motocyklisty

fot. KPP w Szczytnie
Policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło w miejscowości Rudka. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 49-letni kierowca motocykla marki Kawasaki, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad jednośladem. 49-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
3911
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W niedzielę (24.05.20r.) parę minut po godzinie 10:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem motocyklisty w miejscowości Rudka w gminie Szczytno.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 49-letni mieszkaniec gminy Szczytno, jadąc motorem marki Kawasaki, przez miejscowość Rudka, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego zajścia motocykl wywrócił się i przygniótł kierowcę. Mężczyzna podróżował sam. W wyniku odniesionych obrażeń został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie.

Policjanci ustalili, że motocykl nie był własnością 49-latka. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o wzajemną kulturę i życzliwość. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji, chociażby z samochodem zazwyczaj nie mają żadnych szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i kasaki ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych ani pasów bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego to główne przyczyny zdarzeń drogowych, w szczególności tych najtragiczniejszych w skutkach.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
3911
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie