5 październik 2021

Szczytno: Poszukiwany za naruszenie przepisów porządkowych zatrzymany.

Polski system prawa przewiduje możliwość zmiany przez sąd orzeczonej prawomocnym wyrokiem skazującym kary ograniczenia wolności na zastępczą karę pozbawienia wolności. Dzieje się tak wówczas, gdy osoba skazana, orzeczonej kary nie wykonuje. Należy, zatem mieć na uwadze, że wykonanie kary ograniczenia wolności podlega kontroli sądowego kuratora i sądu. W sytuacji uchylania się skazanego do wykonania kary, sąd wszczyna postępowanie, w wyniku, którego karę wolnościową może zmienić na karę pozbawienia wolności, która odbywana będzie w zakładzie karnym.
REKLAMA

Właśnie takiego poszukiwanego zatrzymali wczoraj (04.10.21r.) funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy. W trakcie patrolowania terenu przyległego do jednego z supermarketów położonych na ulicy B. Chrobrego w Szczytnie, mundurowi zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 54-latka. Funkcjonariusze potwierdzili jego dane w policyjnych systemach informatycznych i ustalili, że 54-latek uchylał się od wykonywania kary nałożonej na niego przez sąd, dlatego zmieniano ona została na zastępczą karę pozbawienia wolności.

54-letni mieszkaniec Szczytna z uwagi na status osoby poszukiwanej został zatrzymany i trafił już do wskazanego w postanowieniu zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy miesiąc.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie