30 wrzesień 2022

Szczytno: Przedszkolaki ze Smyka odwiedziły szczycieńską jednostkę

zdjęcie: Szczytno: Przedszkolaki ze Smyka odwiedziły szczycieńską jednostkę / fot. KPP w Szczytnie
fot. KPP w Szczytnie
Niezwykle ważną rolę w edukacji dzieci odgrywa uświadamianie o niebezpieczeństwach i zagrożeniach, które występują na drodze. Przekazywanie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego wiedzy ukierunkowanej na bezpieczne zachowania odbywa się w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tych właśnie działań przedszkolaki ze „Smyka” odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Szczytnie.
REKLAMA

W czwartek (29.09.2022r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie pojawili się wyjątkowi goście. Były to dzieci uczęszczające do Przedszkola „Smyk” w Szczytnie.

W pierwszej kolejności dzieci zaproszone zostały na salę odpraw, gdzie policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej st. sierż. Joanna Manelska przeprowadziła rozmowę dotyczącą bezpiecznej drogi do przedszkola. Informowała dzieci o tym, jak należy w bezpieczny sposób zachowywać się na drodze, mówiła o zakazie przebiegania i przejeżdżania rowerem przez przejście dla pieszych. Przekazała jak należy zachować się przed przejściem dla pieszych. Przypomniała najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, że nie mogą samodzielnie poruszać się po drodze, do 7 roku życia muszą znajdować się pod opieką osoby, która ukończyła co najmniej lat 10. W trakcie spotkania, policjantka zwróciła szczególną uwagę na korzystanie z elementów odblaskowych oraz korzystanie z kasku ochronnego i ochraniaczy podczas jazdy rowerem. St. sierż. Joanna Manelska, w nawiązaniu do tematyki poruszonej na spotkaniu, przeczytała dzieciom bajkę pt. „Na ratunek Poli: Kłopotliwy kask”.

 

Kolejnym etapem wizyty było oprowadzenie dzieci po Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie oraz zapoznanie z funkcjonowaniem jednostki. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się możliwość wykonania odbitek linii papilarnych oraz zobaczenie z bliska policyjnego radiowozu z włączonymi sygnałami świetlnymi oraz dźwiękowymi.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
-0.1°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:22
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2023-04-13 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-01 17:00
miejsce
Jezioro Świętajno, Warchały, Warchały
wstęp biletowany