22 wrzesień 2020

Szczytno: Trzech 19-latków i 21-latek usłyszeli zarzuty pobicia 24-letniego mieszkańca Szczytna.

Szczycieńscy policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy podejrzani są o pobicie 24-letniego mieszkańca Szczytna. Do zdarzenia doszło w nocy z 4/5 lipca br. w okolicach ulicy Spacerowej. Trzech 19-latków i ich o dwa lata starszy kolega, usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z art. 158 §1 Kodeksu karnego, kto bierz udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo… zwykłe lub lekkie uszkodzenie jego ciała, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
REKLAMA

Od lipca br. szczycieńscy kryminalni pracowali nad sprawą dotyczącą pobicia 24-letniego mieszkańca Szczytna. Do zdarzenia doszło w nocy z 4/5 lipca br. w okolicach Jeziora Domowego Dużego. Według ustaleń szczycieńskich śledczych pomiędzy pokrzywdzonym a podejrzanymi miało dojść do nieporozumienia w wyniku, którego mężczyźni, tej samej nocy, dwukrotnie zaatakowali 24-latka. Podejrzani poprzez uderzanie pięściami i kopanie 24-latka spowodowali u niego rozległe obrażenia ciała wymagających specjalistycznego leczenia operacyjnego.

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczy ustalili dane i miejsce przebywania sprawców pobicia. Trzech 19-latków i jeden 21-latek, to mieszkańcy Szczytna. Zostali oni zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi. Cała czwórka usłyszała już zarzuty i niebawem stanie przed sądem.

Zgodnie z art. 158 §1 Kodeksu karnego, kto bierz udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo… zwykłe lub lekkie uszkodzenie jego ciała, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
5444
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie