4 styczeń 2021

Szczytno: W paczce po papierosach ukrył amfetaminę. Wpadł podczas legitymowania.

Nowy Rok okazał się pechowy dla 23-letniego mieszkańca Wielbarka. Mężczyzna spacerując samotnie, w godzinach nocnych ulicami miasta, został zauważony przez szczycieński patrol policji. Z uwagi na to, iż znacznie przyspieszył on kroku na widok policyjnego radiowozu, mundurowi postanowili go wylegitymować. W trakcie interwencji 23-latek zachowywał się nerwowo. Okazało się, że w paczce po papierosach ukrył amfetaminę. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Niebawem stanie przed sądem. Za posiadanie narkotyków, grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W piątek (01.01.21r.) tuż przed godziną 02:00 na ulicy Kętrzyńskiego w Wielbarku, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok znaczenie przyśpieszył kroku. Mundurowi postanowili wylegitymować samotnie spacerującego pieszego. W trakcie weryfikacji jego danych okazało się, że jest to 23-letni mieszkaniec Wielbarka. Mężczyzna zachowywał się nerwowo i nie odpowiadał na zadawane przez funkcjonariuszy pytania. Policjanci postanowili przeszukać jego odzież wierzchnią. W trakcie wykonywanych czynności ujawnili przy 23-latku paczkę po papierosach, a w niej substancje psychotropowe w postaci amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy, gdzie spędził noc. 23-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie