4 sierpień 2022

Szczytno: Wjazd do lasu zakończony kolizją i mandatem

Udając się samochodem do lasu należy zwrócić uwagę, by wjazd do lasu odbywał się w granicach prawa. Należy również mieć na uwadze fakt, aby pojazd nie poruszał się na drodze pożarowej. Zlekceważył to kierowca BMW, który wjechał do lasu i znajdując się na takiej właśnie drodze zderzył się z pojazdem marki Suzuki, którego kierujący mógł znajdować się w lesie. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym, a poszkodowany w kolizji otrzymał mandat za złamanie zakazu wjazdu do lasu.
REKLAMA

W środę (03.08.2022 r.) szczycieńscy funkcjonariusze zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego, które miało miejsce w lesie poza drogą publiczną. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Suzuki to 42-letni mieszkaniec Gminy Szczytno, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla pojazdu marki BMW. W konsekwencji doszło do zderzenia się pojazdów i zostało zagrożone bezpieczeństwo w ruchu. Kierujący byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Na sprawcę kolizji został nałożony mandat karny.

Policjanci podczas obsługi tej interwencji ujawnili również, że pokrzywdzony w tym zdarzeniu nie powinien znajdować się w lesie na drodze pożarowej. Obowiązuje zakaz wjeżdżania pojazdem mechanicznym do lasu, chyba, że droga jest dojazdowa do posesji, miejscowości lub udajemy się na oznaczone miejsca postojowe. W związku z popełnieniem tego wykroczenia na 33-letniego mieszkańca Świętajna został nałożony mandat karny.

Za złamanie zakazu wjazdu do lasu może być nałożony mandat karny w wysokości 20-500 złotych. Jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu może zakończyć się grzywną sięgającą nawet 5 000 złotych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
26°C
wschód słońca: 05:17
zachód słońca: 20:03
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2022-09-08 20:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 16:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 18:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany