Szczytno: Włamali się do sklepu – chcąc zmylić świadków, podali się za policjantów

fot. KPP w Szczytnie
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Szczytna. 29-latek i jego 37-letni włamali się do sklepu skąd ukradli 130 paczek papierosów, 14 butelek alkoholu i coś na „osłodę” czyli lizaka z posypką. Sprawcy niebyli zbyt dyskretni i pobudzili mieszkańców Na pytanie kto tam ?! co się dzieje?! Oświadczyli: Spokojnie! Tu Policja! Nie zmyliło to jednak sąsiadów, którzy powiadomili właściwe służby. Przybyli na miejsce policjanci ruszyli w pościg pieszy za oddalającymi się złodziejaszkami. W niespełna kilka minut od zgłoszenia mężczyźni byli już w „rękach” szczycieńskich funkcjonariuszy. Skradziony towar w nienaruszonym stanie został zabezpieczony i niebawem trafi do właściciela.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
3911
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W czwartek (21.05.2020r.) parę minut przed godziną 2:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące włamania do jednego ze sklepów spożywczych położonych na terenie Szczytna. Osoba zgłaszająca dodała, że mężczyźni ci podają się za funkcjonariuszy policji. Na miejsce interwencji alarmowo udali się policjanci
z referatu patrolowo – interwencyjnego. Gdy podjechali we wskazane miejsce zauważyli wybitą witrynę sklepową. W pewnym momencie usłyszeli krzyk kobiety, która oświadczyła, że sprawcy uciekli w kierunku terenów zielonych znajdujących się nieopodal. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg pieszy za sprawcami. Kilka minut później 29-latek i jego 37-letni kolega byli już w „rękach” szczycieńskich policjantów.

Mundurowi zatrzymali pseudo „stróżów prawa”. Okazało się, że ich łupem padło 130 paczek papierosów, 14 butelek alkoholu i lizak z posypką. Mężczyźni ukryli fanty w torbie podróżnej i plecaku. Skradziony towar w nienaruszonym stanie został zabezpieczony i niebawem trafi do właściciela sklepu.

Obaj mężczyźni to mieszkańcy Szczytna, którzy po zatrzymaniu, trzeźwieli w policyjnej celi. Szczycieńscy śledczy postawili już 29 i 37-latkowi zarzuty. Odpowiedzą oni za przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
3911
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie