3 sierpień 2022

Uroczyste obchody Święta Policji szczycieńskich funkcjonariuszy

fot. KPP w Szczytnie
W Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. 24 lipca jest datą wyjątkową dla każdego funkcjonariusza Policji. Jest to czas i okazja do uhonorowania oraz wyróżnienia funkcjonariuszy, wzorowo wykonujących swoje obowiązki służbowe. Jest to w szczególności dzień wręczania odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. Takie święto jest również okazją do podziękowań za trud codziennej służby, która wymaga zaangażowania i poświęcenia. A wszystko to po to, aby każdy z nas mógł żyć w poczuciu bezpieczeństwa.
REKLAMA

We wtorek (02.08.22 r.) na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W tym roku przypada 103 rocznica powołania Policji Państwowej, której obchody w całym kraju honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Uroczystość rozpoczęła się od przybycia na plac apelowy I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, insp. Arkadiusza Sylwestrzaka. Towarzyszył mu Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, insp. Radosław Drach. Dowódca uroczystości podkom. Michał Szynaka, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego szczycieńskiej komendy, złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu o gotowości pododdziału do rozpoczęcia uroczystości, po czym został odegrany i odśpiewany Hymn Państwowy.

W obchodach Święta Policji zorganizowanych w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie udział wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, insp. Arkadiusz Sylwestrzak, Zastępca Komendanta – Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr Andrzej Żyliński, naczelnik Wydziału Komunikacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – mł. insp. Leszek Róziecki, Wicewojewoda Warmińsko –Mazurski Piotr Opaczewski, Starosta Szczycieński - Jarosław Matłach, Burmistrz Miasta Szczytno - Krzysztof Mańkowski, Dowódca 8 Szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego – ppłk Mariusz Miłkowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie - mł. bryg. Łukasz Godlewski, Burmistrz miasta Wielbark – Grzegorz Zapadka, Burmistrz Miasta Pasym – Cezary Łachmański, Wicewójt Gminy Dźwierzuty- Barbara Trusewicz. Na placu apelowym nie mogło zabraknąć najbliższych i rodzin funkcjonariuszy, którzy obchodzą swoje święto.

 

Podczas uroczystych obchodów Święta Policji, głos zabrał gospodarz tej uroczystości, czyli szef szczycieńskiej jednostki. insp. Radosław Drach:

Pragnę złożyć podziękowania za wytężoną, pełną poświęceń służbę. Jak wiemy praca w Policji to nie tylko policjanci w mundurach, ale też pracownicy cywilni, którym również składam serdeczne życzenia w dniu dzisiejszym. Jestem dumny, że pracuję z ludźmi, których podziwiam za zawodowy profesjonalizm, kompetencje oraz skuteczność podejmowanych działań. Na każdym kroku udowadniacie, że można na Was liczyć i to, co wydawało się niemożliwe stało się realne i osiągalne. Za to serdecznie Wam dziękuję.(…) Z tego miejsca pragnę również zaznaczyć, że Policja jako formacja nie jest osamotniona w swoich działaniach na rzecz zachowania bezpieczeństwa i porządku. Podziękowania za wspólne działania kieruję w stronę Prokuratora Rejonowego w Szczytnie, Pana Artura Bekularda oraz jego współpracowników. Osiągnięcie tak wysokiej wykrywalności przestępstw na poziomie ponad 90 %, przy jednoczesnym spadku dynamiki nie byłoby możliwe bez Państwa wsparcia, za co bardzo dziękuję”.

W przemówieniu Komendant podziękował policjantom za włożony trud i sumienną służbę oraz zaangażowanie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu szczycieńskiego. Słowa podziękowania także zostały skierowane w kierunku rodzinom funkcjonariuszy za cierpliwość, wyrozumiałość i codzienne wsparcie. Podziękował przedstawicielom lokalnych samorządów, które finansowo i rzeczowo wspierają tutejszą jednostkę Policję oraz za ich przychylny stosunek do spraw porządku i bezpieczeństwa publicznego. Nie zabrakło również podziękowań w kierunku instytucji współpracującym z Policją oraz lokalnym mediom, które ukazują codzienny trud pracy funkcjonariuszy Policji. Podziękowania również zostały skierowana w kierunku Komendanta Wojewódzkiego Policji za wsparcie, jak również zaufanie w kierowaniu powierzoną jednostką.

Po przemówieniu Komendanta uwaga wszystkich zebranych została skierowana na głównych bohaterów uroczystości. W tym roku z okazji Święta Policji, decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego, Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał asp. Piotr Soliwoda – kierownik Rewiru Dzielnicowych, w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego. Odznaczenie to zostało wręczone przez Wicewojewodę Warmińsko-Mazurskiego, Piotra Opaczewskiego oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, insp. Arkadiusza Sylwestrzaka.

W trakcie obchodów Święta Policji zorganizowanych w szczycieńskiej jednostce, awanse na wyższe stopnie służbowe z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, insp. Arkadiusza Sylwestrzaka odebrało 27 funkcjonariuszy.

 

Na komisarza Policji:

podkom. Godlewski Przemysław

Na starszego aspiranta Policji:

asp. Soliwoda Piotr

Na aspiranta Policji:

mł. asp. Licki Grzegorz

mł. asp. Turek Karol

Na młodszego aspiranta Policji:

sierż. szt. Mydło Kamil

sierż. szt. Trojanowicz Grzegorz

Na sierżanta sztabowego Policji:

st. sierż. Fąk Krystian

st. sierż. Marcinowski Bartosz

st. sierż. Wadas Maciej

Na starszego sierżanta Policji:

sierż. Magnuszewska Justyna

sierż. Podlecka Lidia

sierż. Adam Arasimowicz

Na sierżanta Policji:

st. post. Ciszewski Patryk

st. post. Pogorzelska Anika

st. post. Polak Rafał

st. post. Samsel Daniel

Na starszego posterunkowego Policji:

post. Pliszka Marcin

post. Stankiewicz Dawid

post. Orzoł Tomasz

post. Dudziński Marcin

post. Olszewska Aleksandra

post. Bruździak Andrzej

post. Chorążewicz Adrian

post. Maksymowicz Adrian

post. Albrecht Paweł

post. Chwesiuk Jakub

post. Bancerek Jakub

 

Słowa uznania oraz życzenia do zebranych funkcjonariuszy i rodzin kierował również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, insp. Arkadiusz Sylwestrzak, który podziękował za zaangażowanie, które w trakcie pełnienia służby wkładane jest w realizację powierzonych obowiązków oraz wsparcie najbliższych, którzy, na co dzień doświadczają ilość wkładanego trudu i wysiłku w realizację służbowych zadań. Do życzeń przyłączyli się również pozostali zgromadzeni goście.

Po oficjalnej części uroczystości osoby przybyłe na plac apelowy mogły z bliska obejrzeć policyjny sprzęt oraz pojazdy służbowe. Największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyła się łódź policyjna oraz motocykle, które wykorzystywane są do codziennej służby. Nie zabrakło przy tej okazji rozmów o bezpieczeństwie podczas trwających wakacji oraz przedstawione zostały założenia płynące z funkcjonującego narzędzia jakiem jest Krajowa Mapa Zagrożeń.

 

Policjantom i Pracownikom szczycieńskiej komendy z okazji ich święta życzymy satysfakcji z wypełnianych obowiązków oraz życzymy dalszych sukcesów i awansów!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
26°C
wschód słońca: 05:17
zachód słońca: 20:03
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2022-09-08 20:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 16:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 18:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany