11 wrzesień 2022

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami dla części woj. podlaskiego i mazowieckiego

zdjęcie: Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami dla części woj. podlaskiego i mazowieckiego / fot. PAP
fot. PAP
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla większości powiatów woj. podlaskiego i części powiatów woj. mazowieckiego.
REKLAMA

W niedzielę rano IMGW wydało ostrzeżenia dla 12 powiatów województwa podlaskiego i 8 powiatów województwa mazowieckiego.

IMGW obserwuje i prognozuje na tym obszarze występowanie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana całkowita wysokość opadów za dobę do 40 mm.

W woj. podlaskim chodzi o powiaty: augustowski, białostocki, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, łomżyński, moniecki, siemiatycki, sokólski, wysokomazowiecki, zambrowski oraz Białystok i Łomża.

W woj. mazowieckim są to powiaty: łosicki, ostrołęcki, ostrowski, siedlecki, sokołowski, węgrowski oraz Ostrołęka i Siedlce. (PAP)

autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ jm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Szczytno
-5.1°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 15:20
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2023-04-13 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-01 17:00
miejsce
Jezioro Świętajno, Warchały, Warchały
wstęp biletowany