16 wrzesień 2022
patronat medialny

Rusza akcja Zagraj w Baseball na Orliku 2022

fot. nadesłane
To będzie niezwykła okazja, by nauczyć się dyscypliny sportu, którą uwielbiają miliony ludzi na świecie, a w Polsce jest ciągle mniej znana. We wrześniu i październiku w pięciu województwach odbędzie się akcja „Zagraj w Baseball na Orliku 2022”.
W zajęciach ma wziąć udział około pięćset dzieci, które pod okiem wykwalifikowanych trenerów poznają tę dyscyplinę sportową i od razu będą mogły wziąć udział w rozgrywkach, bo po nauce zaplanowane jest rozegranie miniturniejów.

W ubiegłym roku organizowaliśmy projekt „Zagraj w Palanta na Orliku”, a w tym roku zdecydowaliśmy się na promocję baseballa, czyli sportu bardzo podobnego, ale jednak innego. Jestem przekonany, że polska młodzież z przyjemnością pozna ten sport, który przecież w wielu rejonach świata cieszy się ogromną popularnością – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu, która jest organizatorem akcji.

Imprezy odbędą się na pięciu obiektach sportowych, w większości na Orlikach w Polsce – pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 19 września w Młodzieszynie na Mazowszu, a kolejne odbędą się we Władysławowie (województwo pomorskie), Głogówku (opolskie), Baszni Dolnej (podkarpackie) i Klimontowie (świętokrzyskie).

Cieszę się, bo olbrzymie zainteresowanie naszymi projektami pokazuje, że zawody są potrzebne i dają one dzieciom dużo radości. Przygotowaliśmy w tym roku dla wszystkich uczestników dyplomy i medale, a najlepsze drużyny otrzymają puchary za zajęcie I, II i III miejsca – dodaje Wosik.

Projekt „Zagraj w Baseball na Orliku 2022” dofinansowano ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
-0.1°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:22
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2023-04-13 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-01 17:00
miejsce
Jezioro Świętajno, Warchały, Warchały
wstęp biletowany