13 styczeń 2021

Brazylia: ponad 64 tys. nowych zakażeń koronawirusem

Ministerstwo zdrowia poinformowało we wtorek o zarejestrowanych podczas ostatniej doby 64 025 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 1 110 zgonach z powodu Covid-19.
REKLAMA

Zdaniem ministerstwa, Brazylia walczy z odrodzeniem się pandemii.Od jej początku zarejestrowano 8 195 637 przypadków zakażeń koronawirusem i 204 690 zgonów na Covid- 19

Pod względem liczby zgonów Brazylia zajmuje drugie miejsce na świecie - po Stanach Zjednoczonych. Natomiast pod względem liczby zakażeń jest trzecim najbardziej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych i Indiach.

Brazylijska agencja regulująca rynek farmaceutyczny Anvisa poinformowała, że badana przez nią chińska szczepionka koncernu Sinovac wykazała - w badaniach klinicznych późnej fazy - 78-procentową skuteczność w zapobieganiu Covid-19.

Szczepionka Sinovacu o nazwie CoronaVac ma skuteczność niższą niż konkurencyjnych szczepionek koncernów Moderna i Pfizer/BioNTech, ale jest łatwiejsza w transporcie i można ją przechowywać w temperaturze zwykłych lodówek. (PAP)

wr/

arch.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie