Zdrowie artykuł sponsorowany
13 lipiec 2022

Jak często można aplikować dezodorant?

fot. nadesłane
Wraz ze wzrostem temperatur, co jest nieodzowną częścią każdego lata, wielu z nas zastanawia się, jaki dezodorant męski lub damski wybrać, aby zapewnić sobie właściwą ochronę przed nieprzyjemnym zapachem. W upale nieunikniona jest zwiększona ilość potu, ponieważ w ten sposób nasz organizm broni się przed przegrzaniem. Istnieją natomiast skuteczne sposoby na to, by poradzić sobie z dyskomfortem związanym z potem, a dezodorant jest zdecydowanie jednym z nich. Jak często możemy po niego sięgać, żeby utrzymywać pożądaną świeżość?

Jak poprawnie aplikować dezodorant?

Zanim zastanowimy się, jaki dezodorant męski lub damski wybrać oraz jak prawidłowo go nakładać, warto na samym wstępie wyraźnie podkreślić różnicę między tym produktem a antyperspirantem. Na pierwszy rzut oka oba kosmetyki służą do tego samego celu – z ich pomocą możemy czuć się komfortowo przez cały dzień, nawet jeżeli na zewnątrz panuje wysoka temperatura.

Należy jednak zaznaczyć, że dezodorant i antyperspirant posiadają inne właściwości. Zadaniem dezodorantu jest zamaskowanie nieprzyjemnego zapachu, który niestety często towarzyszy poceniu się. Antyperspirant z kolei wnika do skóry nieco głębiej, by tymczasowo zaczopować ujścia gruczołów potowych i tym samym zmniejszyć ilość wytwarzanej wilgoci. Ostateczny wybór produktu zależy zatem od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby obu tych kosmetyków używać naprzemiennie.

No dobrze, a jak aplikować dezodorant, jeśli to właśnie jego chcemy nałożyć? Absolutną podstawą jest zadbanie o to, by skóra była czysta i sucha. W żadnym razie nie nakładajmy dezodorantu na zanieczyszczoną skórę, ponieważ nie przyniesie to większego efektu. Jeżeli chcemy go reaplikować w ciągu dnia, starajmy się oczyścić skórę, chociażby przy pomocy nawilżanych chusteczek. Aplikację możemy powtarzać co kilka godzin lub po prostu wtedy, gdy chcemy się dodatkowo odświeżyć.

Jaki dezodorant męski lub damski wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wybór będzie w pełni indywidualny. W przypadku dezodorantów duże znaczenie ma zastosowana kompozycja zapachowa, która jest wyczuwalna na skórze – to m.in. ona odpowiada za maskowanie przykrej woni potu. Dobierzmy zatem produkt wedle własnych upodobań lub postarajmy się, aby jego zapach dobrze komponował się także z perfumami, z których korzystamy na co dzień.

Niemalże każdy dezodorant zaaplikowany prawidłowo przyniesie oczekiwany rezultat, niemniej warto jest zwrócić uwagę na jego skład. Producenci coraz częściej dodają do dezodorantów dodatkowe składniki pielęgnujące, tak by zatroszczyć się o kondycję skóry w trakcie noszenia kosmetyku. Będzie to szczególnie istotne dla tych, którzy posiadają wrażliwą i reaktywną skórę. Przykładowo dezodorant w kremie z dodatkiem naturalnych olejków lub dezodorant w sprayu z aloesem lub minerałami zapewnią nam optymalną ochronę przed nieprzyjemnym zapachem, a jednocześnie nie będą podrażniać skóry. Wprost przeciwnie – mogą sprawić, że dyskomfort pod pachami będzie mniejszy.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
24°C
wschód słońca: 05:17
zachód słońca: 20:03
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2022-09-08 20:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 16:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 18:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany