4 styczeń 2021

Do trzech razy sztuka. Trzy interwencje wobec 31-latka przeprowadzone w ciągu dwóch godzin, zakończą się dla niego sprawą w sądzie.

Powiedzenie mówi: do trzech razy sztuka. O dokładnym jego znaczeniu dowiedział się 31-letni mieszkaniec Szczytna, wobec którego szczycieńscy policjanci, w ciągu zaledwie dwóch godzin, interweniowali aż trzy razy. 31-latek najpierw złośliwe niepokoił swoją partnerkę, a następnie poszedł na stację benzynową i ukradł dwa cztero-paki piwa. Jako, że było mu jeszcze za mało, ponownie wrócił do konkubiny i wszczął z nią awanturę domową. Szczycieńscy policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym, a za kradzież sklepową odpowie on przed sądem.
REKLAMA

W piątek (01.01.21r.) parę minut po godzinie 11:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej z nietrzeźwym partnerem. Do zdarzenia doszło w jednym z domów położonym na terenie miasta. Gdy na miejsce interwencji przyjechali szczycieńscy funkcjonariusze okazało się, że para załagodziła już konflikt. Sprawca był spokojny i dobrowolnie opuścił mieszkanie wynajmowane przez jego partnerkę. Mundurowi pouczyli 31-latka oraz poinformowali, że złośliwe niepokojenie innej osoby jest wykroczeniem.

Niespełna godzinę później ze szczycieńska jednostką policji skontaktowała się pracownica jednej ze stacji benzynowych położonych na terenie miasta. Z relacji kobiety wynikało, że nieznany jej mężczyzna wszedł na teren sklepu, ściągnął z półki dwa cztero-paki piwa i uciekł. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring, dzięki temu oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki, natychmiast podał rysopis sprawcy, pełniącym służbę na mieście funkcjonariuszom.

Sprawa złośliwego niepokojenia partnerki przez byłego już partnera powróciła do szczycieńskich funkcjonariuszy niespełna parę minut po godzinie 13:00. Mundurowi ponownie udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres. W jednym z pomieszczeń położonych na terenie posesji zastali 31-latka, który oprócz tego, że był przyczyną ponownej interwencji domowej to odpowiadał również rysopisowi sprawcy kradzieży napojów alkoholowych do której doszło na stacji benzynowej.

Trzecia już interwencja wobec 31-latka zakończyła się dla niego zarówno mandatem karnym w kwocie 500 złotych, jak i skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie za dopuszczenie się kradzieży sklepowej.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie