12 sierpień 2022

Spotkanie policjantów z harcerzami nad Jeziorem Kierwik

zdjęcie: Spotkanie policjantów z harcerzami nad Jeziorem Kierwik / fot. KPP w Szczytnie
fot. KPP w Szczytnie
Trwają wakacje. Czas wypoczynku i uciechy dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także czas wytchnienia dla rodziców, którzy nie muszą myśleć o obowiązku szkolnym swoich pociech. Wakacje to jednak okres wytężonej pracy policjantów. Dzielnicowi, policyjni profilaktycy mają zadanie nadzorować przebieg letniego odprężenia, który ma miejsce na zorganizowanych obozach i koloniach. W minionym tygodniu policjanci ze szczycieńskiej jednostki Policji spotkali się z harcerzami wypoczywającymi nad Jeziorem Kierwik w Gminie Świętajno.
REKLAMA

Wakacje zawsze kojarzą się z beztroską. Tym bardziej w wakacje dzieci pragną spędzać czas na łonie natury, która w naszym powiecie daje ku temu takie możliwości.

Właśnie na taki wypoczynek, wybrali się harcerze z Ostrołęki. Spędzają swój wakacyjny czas na zorganizowanym obozie nad Jeziorem Kierwik w Gminie Świętajno. I to do tego miejsca w środę (10.08.2022 r.) wybrali się szczycieńscy policjanci. Na spotkaniu dzielnicowy Gminy Świętajno oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, przekazali informacje z zakresu prawidłowego zachowania się nad wodą, bezpiecznego zachowania w lesie, ale także i poza nim, czyli na drodze. Młodzi obozowicze zostali zapoznani również z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Nie zabrakło rozmów o niebezpiecznych i ryzykownych zachowaniach dotyczących sięgania po używki różnego rodzaju – narkotyki, dopalacze, papierosy w kontekście zarówno konsekwencji prawnych jak i zdrowotnych.

Z uwagi na fakt, iż bezpieczeństwo dzieci jest nadrzędną wartością, KGP przygotowała konkurs „Atystyczny PrzeWODNIK”, do którego zostali zachęceni obozowicze poprzez wręczenie tematycznych ulotek. Wykazali zainteresowanie wzięciem w nim udziału. Dzieci przedstawiły nawet swoje pomysły, na wykonania takich prac.

 

Podczas spotkania wywiązała się ożywiona dyskusja, podczas której młodzież dzieliła się przykładami ze swojego życia, kiedy to byli narażeni na ryzykowne sytuacje. Harcerze podzielili się swoimi sposobami ich rozwiązywania. Sposoby te zostały pochwalone przez policjantów, gdyż wskazywały na dużą świadomość zagrożeń i sposobów radzenia sobie z nimi tak, aby nie wchodzić w konflikt z prawem oraz nie narażać swojego zdrowia i życia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
12°C
wschód słońca: 06:37
zachód słońca: 18:13
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2022-10-09 16:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 18:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-04 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany