30 grudzień 2020

Szczytno: 56-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętami, a 20-latek za kradzieże.

Szczycieńscy kryminalni oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poszukiwani byli przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. 20-letni mieszkaniec Wielbarka trafił za kratki, gdyż miał na swoim koncie popełnienie licznych przestępstw przeciwko mieniu. 56-letni mieszkaniec gminy Świętajno zaś odpowie karnie za naruszenie przepisów Ustawy o ochronie zwierząt.
REKLAMA

Wczoraj (29.12.20r.) parę minut po godzinie 09:00 policjanci z wydziału kryminalnego szczycieńskiej komendy na terenie gminy Wielbark zatrzymali 20-latka, który poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. 20-letni mieszkaniec Wielbarka miał do odbycia karę pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo przeciwko mieniu.

Tego samego dnia tuż przed godziną 18:00 policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zapukali do jednego z mieszkań położonego na terenie miejscowości Jerutki. Z informacji posiadanych przez mundurowych wynikało, że pod tym adresem może przebywać mężczyzna, który poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Drzwi do mieszkania otworzył im 56-latek, który miał do odbycia karę pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo znęcania się nad zwierzętami.

20-letni mieszkaniec Wielbarka oraz 56-letni mieszkaniec gminy Świętajno zostali zatrzymani i doprowadzeni do wskazanych zakładów karnych, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie