4 październik 2021

Szczytno: „Kradzież nie popłaca..”. Oderwała metki od zabawek i schowała je do kieszeni.

31-letnia mieszkanka gminy Szczytno została ukarana mandatem karnym za kradzież zabawek. Kobieta robiąc zakupy w jednym z supermarketów położonych na terenie miasta, oderwała metki od zabawek, na których znajdowały się kody kreskowe. Podczas płacenia za pozostałe zakupy nie uiściła należności za te, które trzymała w kieszeni. Całe zajście zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu. 31-latka została ujęta przez pracownika ochrony, a następnie przekazana szczycieńskim funkcjonariuszom. Kobieta na własnej skórze odczuła przesłanie przysłowia „kradzież nie popłaca…”.
REKLAMA

W sobotę (02.10.21r.) około godz. 19:30 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktował się pracownik ochrony jednego z supermarketów położonych na terenie miasta. Mężczyzna oświadczył, że ujął na kradzieży kobietę, która nie zapłaciła za skradzione zabawki.

Gdy na miejsce przyjechali szczycieńscy policjanci okazało się, że w pomieszczeniu socjalnym znajduje się 31-letnia mieszkanka gminy Szczytno. Pracownik ochrony okazał mundurowym nagranie, na którym widać było jak kobieta podczas robienia zakupów odrywa od zabawek metki z kodami i wkłada je do kieszeni. Gdy 31-latka zbliżyła się do kas, wyjęła na taśmę wybrane przez siebie produkty, jednak nie wyjęła tych, które trzymała w kieszeni.

W trakcie rozmowy z policjantami kobieta przyznała się do kradzieży. Skradzione zabawki wycenione zostały na kwotę blisko 14 złotych. W przypadku kobiety doskonale sprawdziło się przysłowie… „kradzież nie popłaca”. Choć kwota skradzionego przez nią towaru wyniosła blisko 14 zł, to ona sama zgodnie z kodeksem wykroczeń została ukarana mandatem karnym w kwocie 100 złotych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie