10 sierpień 2020

Szczytno: Policjanci zabezpieczyli kolejne niewybuchy

fot. KPP w Szczytnie
Niebezpieczne pozostałości z czasów wojennych w postaci niewybuchów wciąż potrafią sprowadzić zagrożenie. Taki materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji wciąż zachowuje swoje właściwości i jest praktycznie całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że w przypadku odnalezienia niewybuchów, nie należy go dotykać ani też samemu przenosić.
REKLAMA

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy odnaleziony został niewybuch pochodzący z okresu II Wojny światowej. Wielokrotnie mieszkańcy naszego powiatu odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty, podczas wykonywania prac polowych, czy też podczas spacerów.

W czwartek (06.08.2020r.) doszło do ujawnienia niewybuchów w dwóch miejsc naszego powiatu. Na terenie kompleksu leśnego w gminie Szczytno pracownik nadleśnictwa ujawnił granat moździerzowy podczas pełnienia obowiązków służbowych. Natomiast w gminie Wielbark, również na terenie kompleksu leśnego zostały ujawnione trzy pociski artyleryjskie kal. 75 mm. Ujawnione niewybuchy, prawdopodobnie mogą być pozostałością po II Wojnie Światowej.

Mundurowi zabezpieczyli miejsca znaleziska do czasu przyjazdu saperów z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, którzy zabrali znaleziska celem ich zneutralizowania.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie