20 lipiec 2020

Szczytno: Zgłosił, że brat handluje ludźmi – odpowie za bezpodstawne wezwanie policji.

Pewien 55-latek niepocieszony tym, że jego młodszy brat nie chciał wpuścił go na zorganizowaną przez siebie imprezę, postanowił na miejsce wezwać służby mundurowe. Mężczyzna w rozmowie z oficerem dyżurnym szczycieńskiej jednostki oświadczył, iż posiada pewną informację, że jego 38-letni brat zamieszany jest w proceder handlu ludźmi. Przybyli na miejsce interwencji funkcjonariusze, nie potwierdzili zgłoszenia. Poinformowali jednak 55-latka, że po wytrzeźwieniu odpowie za bezpodstawne zgłoszenie, traktowane jako wywołanie fałszywego alarmu, czy też wprowadzenie w błąd instytucji publicznej lub organu czuwającego na bezpieczeństwem publicznym.
REKLAMA

W niedzielę (19.07.20r.) parę minut po północy oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie gminy Szczytno 38-latek zamieszany jest w proceder handlu ludźmi. Zgłaszający oświadczył, że obecnie na miejscu jego brat znajduje się w obecności bardzo dużej ilości osób, które mogą być pokrzywdzone tym przestępstwem.

W związku z powyższym na miejsce zgłoszonej interwencji alarmowo udali się szczycieńscy policjanci. Funkcjonariusze pod wskazanym adresem zastali 55-letniego zgłaszającego, który podtrzymywał wypowiedziane wcześniej przez siebie słowa. Mężczyzna dodał również, że jego 38-letni brat przekazał mu tajemniczym szyfrem informację, że na ich wspólnej posesji dochodzi do handlu ludźmi.

W uwagi na to, iż wypowiedziane przez 55-latka słowa i ustalone okoliczności, wydawały się funkcjonariuszom mało prawdopodobne, skontaktowali się oni z bratem zgłaszającego. 38-latek oświadczył, że jego starszy brat od dłuższego czasu nadużywa alkoholu. W dniu interwencji mężczyzna kilkakrotnie próbował wejść się na zorganizowaną przez 38-latka imprezę, gdy ten go wyprosił, mężczyzna wezwał na miejsce policję.

Szczycieńscy policjanci poinformowali 55-latka, że po wytrzeźwieniu odpowie za bezpodstawne, zgłoszenie traktowane jako wywołanie fałszywego alarmu, czy też wprowadzenie w błąd instytucji publicznej lub organu czuwającego na bezpieczeństwem publicznym.

Uwaga !

Policjanci apelują, zanim wykręcisz numer alarmowy zastanów się przez chwile czy rzeczywiście Twoje zgłoszenie wymaga interwencji policji. Właśnie w tym czasie ktoś może pilnie potrzebować pomocy, a Ty blokujesz możliwość szybkiej reakcji Policji.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie