patronat medialny

Rusza cykl turniejów hokeja na trawie dla dzieci i młodzieży. Pierwsza impreza na Śląsku

fot. Paweł Skraba
Cykl turniejów hokeja na trawie dla dzieci i młodzieży to świetny pomysł nie tylko na aktywność fizyczną najmłodszych, ale i do poznania tej bardzo popularnej w wielu miejscach na świecie dyscyplinie sportu. W sierpniu i we wrześniu odbędzie się pięć turniejów w województwach śląskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i wielkopolskim.
Cykl turniejów, pod nazwą „Promujemy dyscypliny olimpijskie: Hokej na trawie”, otworzą 13 sierpnia zawody w Tarnowskich Górach. W imprezie udział wezmą UKHT Ósemka Tarnowskie Góry, LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie, HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie, LKS Goleszów, KS Cieszyn i Kolejarz Gliwice.

Tak naprawdę mamy „trzy w jednym”, czyli klasyczny turniej hokeja z udziałem ośmiu drużyn, festyn hokejowy z możliwością zapoznania się z zasadami gry i spróbowania swoich sił na boisku przez dzieci, młodzież oraz całe rodziny, a także akcję naborową do tej wspaniałej dyscypliny sportu – mówi Andrzej Makowski, koordynator cyklu, były trener Pomorzanina Toruń i reprezentacji Polski.

W Tarnowskich Górach zespoły zagrają eliminacje systemem każdy z każdym, następnie najlepsze cztery  drużyny spotkają się w półfinałach, a kolejne dwie ostatnie z obu grup zagrają o miejsca 5-6. W turnieju występować będą drużyny mieszane dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 i młodszych. W skład każdej z ekip wejdzie ośmiu zawodników – sześciu grających wraz z bramkarzem oraz dwóch rezerwowych.

Dla widzów, sympatyków hokeja oraz wszystkich chętnych przygotowane zostanie miasteczko hokejowe z animacjami. Strzały na bramkę, slalom z piłką, czy ćwiczenia zręcznościowe to tylko kilka przykładów zajęć dla młodych adeptów hokeja na trawie, którzy zechcą spróbować swych sił – mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro, które jest organizatorem cyklu.
Każdy z uczestników turnieju otrzyma pamiątkowy medal, a wszystkie drużyny startujące w imprezie dostaną też czek na zakup sprzętu hokejowego, którego kwota będzie zależna od zajętego miejsca. Organizator zapewni także młodym hokeistkom i hokeistom posiłek regeneracyjny i napoje.

Sobotni turniej odbędzie się w sobotę, 13  sierpnia, na stadionie UKHT Ósemka Tarnowskie Góry (ul. Janasa 11). Tydzień później hokejowe zespoły zagrają w Łubiance (woj. kujawsko-pomorskie), a w roli gospodarza imprezy wystąpi UKS Bałagany Łubianka, klub zasłużony w promocji hokeja młodzieżowego, założony przez legendarnego trenera Adama Filemonowicza. Z kolei trzeci sierpniowy turniej odbędzie się w ostatnią sobotę miesiąca w Skierniewicach (woj. łódzkie). Kolejne dwie odsłony cyklu „Promujemy dyscypliny olimpijskie: Hokej na trawie” zaplanowano na nowy rok szkolny. Najpierw 3 września odbędzie się impreza w Gnieźnie (woj. wielkopolskie), a tydzień później w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie).

Organizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Wczoraj, Dzisiaj, Jutro, a imprezę dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczytno
-3.1°C
wschód słońca: 07:18
zachód słońca: 16:21
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczytnie

kiedy
2023-03-27 18:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-13 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-15 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Szczytno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-01 17:00
miejsce
Jezioro Świętajno, Warchały, Warchały
wstęp biletowany